רחוב הברזל 34 רמת החיל תל אביב / טלפון: 03-6471999  

הזמנות מעל 199ש'ח - משלוח ללא עלות

הקיץ הישראלי אינו מן הנוחים והקלים לרוץ בו.הטמפרטורה בחודשי יולי-אוגוסט ברחבי הארץ יכולה להביט על שלושים מעלות מלמעלה,ולחייך.מי שלא יחייך הם הרצים והרצות שצריכים לרוץ את הקיץ בשלום.לטמפרטורה הגבוהה של הקיץ נוספת חברה צמודה,דביקה ומעיקה.את החברה הזו ,לא נעים לנו להכיר.זו הלחות.ככול שאחוזי הלחות גבוהיים יותר,אנחנו מרגשים שחם יותר.

איך מתמודדים עם הלחות ?

כאשר רצים טמפרטורת הגוף עולה.בלוטות הזיעה מייצרות טיפות הנושאות את עודף החום אל העור,שם הוא מתנדף.אך מה קורה במצב של לחות ?הלחות כמו שהזכרנו ,אינה משחקת לטובתינו.היא מונעת מהחום להתנדף,והוא נשאר בגופינו.

כאשר טמפרטורת  הגוף עולה,והגוף  הולך ומתייבש ,מתקיים סוג של מנגנון השרדות,שבו ממשיך לזרום דם לאיברים החיוניים ( כדי שנשאר בחיים ) ולעור  הגוף (לוסט את הטמפרטורה )

בתנאים אלו פחות דם יוזרם למערכת העיכול ,מה שיגרום לקושי בעיכול של ספיגת ג’לים ומשקאות ספורט ונרגיש בחילה. מה עוד יכול לקרות ,לא עלינו ?.

וזהו ?.לא .המצב  עשוי אף להחמיר  .

ואז מה יקרה ? ההתדרדרות תגיע למוח .האיבר השולט בעניינים יסבול אף הוא מעלייה בחום, ותתחיל

time, your body becomes less adaptable to heat; age-related changes to

רפיון,חסר מרץ ונרפות הם חלק בלתי נפרד מהרגשת הריצה ביום עם לחות גבוהה.זו בעצם התגובה של הגוף לעומס שהוא נתון בו.

לא כולם סובלים מהחום והלחות באותה מידה.

 

ריצה מוקדם בבוקר או מאוחר בערב אינם ערובה לריצה נטולת  טמפרטורת חום גבוהה.חשוב להתמקד בדרגת הלחות.לחות וחום מרכיבים את עומס היום

טמפרטורה גבוהה אך עם לחות נמוכה,נוחה יותר לריצה מטמפרטורה בינונית-גבוהה  עם לחות גבוהה.

 

מה עושים ?

הייה קשוב לגופך,ושים לב לשינויים מזהירים כמו –מכת חום,תשישות,התייבשות,סחרחורת,כאבי ראש,עקצוצים בעור,בלבול,נשימה לא סדירה ,דופק מואץ

זכור זמן ההתאוששות אחרי ריצה בתנאי חום ולחות הוא ארוך ואיטי יותר.

רבים יתרונותיו של הקיץ הישראלי ,אך לצד היתרונות חשוב למנוע מצבים לא נעימים של ריצה בטמפרטורה ןחלות גבוהה.ניתן למזער את הנזקים העלולים אם נתכנן צעדינו מראש.

ריצה בריאה ונעימה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *