חזיות ריצה וחזיות ספורט הינו נושא המעסיק נשים רבות העוסקות בספורט ובריצה בפרט. מאמר זה עוסק בבחירת חזיית ריצה ומציג שתי טכנולוגיות של חברת Moving Comfort אשר יעזרו לכן לבחור את החזייה המתאימה ביותר.

הרס רקמות החזה בעת ריצה

מידת החזה גם אם מידת החזה שלך היא A או DD את זקוקה לתמיכה בחזה בכדי להימנע מאי נוחות ואף פציעה בחזה בעקבות פעילות כדוגמת ריצה. שלא כשרירים אשר הגוף יודע לתקן אותם בעת קריעה של סביבי שריר, רקמות החיבור בחזה אינן ניתנות לתיקון. רקמות אלה בחזה  ללא תמיכה בעת פעילות גופנית נמתחות
ואף נקרעות ומובילות לתופעת החזה הנפול. תהליך הרס רקמות החיבור מתפרש לאורך שנים וניתן לעכב אותו על ידי בחירת חזייה תומכת. בחירת חזיית ריצה, כמו בחירת נעלי ריצה מתאימות, הינה פעולה חיונית במטרה לא רק לרוץ ללא כאבים בחזה  אלא גם במטרה לרוץ באופן מיטבי.


Compression  ו-Encapsulation

חברת  Moving Comfort משלבת שתי טכניקות בחזיות הספורט והריצה שלהן: Compression  ו-Encapsulation .

Encapsulation: החזייה מעוצבת כך שהיא מקיפה ותומכת בכל חזה לחוד ומעצבת באותו בנוסף. טכניקה זו היא מהמילה “Cup” – גודל הגביע.
Compression: החזייה לוחצת את החזה כנגד בית החזה במטרה למנוע את תזוזת החזה בעת ריצה.
שילוב בין שתי הטכניקות הנ”ל משולבות יחדיו בחזיות לבעלות חזה גדול מאוד. חברת  מובינג קומפורט נותנת מענה כזה לנשים בעלות חזה במידהD  ומעלה, כך שיוכלו להינות מנוחות מרבית בעת ריצה או פעילות אירובית אחרת.


בעת מדידת חזיית ריצה בחנות

מדידת בגדים ומדידת חזיות ריצה בפרט אינה מדע מדויק. חזיות  במידות שונות, בדגמים שונים של חברות שונות  נותנות תחושה שונה מן הסתם. יתכן שרק לאחר מספר ניסיונות מדידה תוכלו למצוא את החזייה המתאימה ביותר לכן. יש לבחור את החזייה בהתאם לסוג הפעילות שלשמה אתן קונות אותה אם זו ריצה, שיעור אירובי, קיקבוקסינג וכדומה. כנסו לחדר ההלבשה, תמדדו את חזיית הספורט, ובלי להתבייש, בצעו מספר תרגילים בהתאם לסוג הספורט שאתן עוסקות בו. הנפת ידיים לפנים, קפיצות במקום, ריצה במקום וכדומה. אם עליכן לסדר את החזייה בזמן תרגילים אלו, כנראה שמידת החזייה אינה מתאימה.


חזיית ריצה ומניעת רטיבות מזיעה

גם כשמתככנים להזיע, אין בכך שום הנאה. זיעה עלולה להוביל לחוסר נוחות ואף לגירוי העור. מניעת הרטיבות בעת הזעה זו אחת ממטרות חברת  Moving Comfort.
חזיות הריצה והספורט של Moving Comfort  מעוצבות בשילוב בד DriLayer שמטרתו הובלת הרטיבות מהעור אל צידה החיצוני של החזייה ונידוף הרטיבות.

שמירה על חזיות הריצה

חזיות ריצה מחזיקות מעמד בין 6-12 חודשים. כלל מנחה הוא כאשר לא ניתן לקרוא את תווית החזייה – זה הזמן להחליפה. למרות שאת רוב חזיות הריצה ניתן לכבס במכונה הנה מספר טיפים שיסייעו להאריך את חייהן:
יש לשחרר את כל חיבורי החזייה כולל הרצועות לפני הכנסת החזייה למכונה. כמו כן,  כמו בכל  בגד אחר, לא מומלץ לייבש חזיות ריצה במייבש כביסה. בייבוש החזיות יש להניחן במקום ללא שמש ישירה.

על חברת Moving comfort 


Moving comfort נוסדה בשנת 1977 על ידי שתי  נשים בנות עשרים  מורגי’ניה שאהבו לרוץ  אך לא אהבו את בגדי הריצה הגבריים  שאיתם הן רצו. נשיום אלו גילו  שאין בגדי אימון וספורט  לנשים והחליטו שבמקום לרוץ ולקטר הן  ייסדו את moving comfort. החברה שהחלה כמתפרה קטנה כיום מהווה שחקן חשוב בתחום ביגוד לריצה וספורט וחזיות ספורט בפרט. ב – Moving Comfort  מקפידים במיוחד על פיתוח וחדשנות ,עיצוב  גזרות, וייצור בגדי ספורט המתאימים למגוון  עשיר של פעילויות ספורט ללא הגבלה ביכולת התנועה ללא חיכוך,שפשוף או גירוי העור.
במילים אחרות: תנועה חופשית וקלה עם הרגשה טובה ונעימה. ב –
Moving Comfort  יודעים איך להשאיר אותך חמה ויבשה כשמזג האויר קר ,וקרירה ויבשה כשחם. זאת משיגים ע”י יידע, ממומחיות והצבת סטנדרטים גבוהים, גזרות  ייחודיות , שימוש בסוג הבד מובחר ובדגמים בגימור מושלם. על איכות אין פשרות ב –  Moving Comfort , וכל אחת מוצאת את ה – Moving Comfort  שלה.

 

בקרוב יגיעו דגמים חדשים של חברת מובינג קומפורט לחנות ברוקס מרתוניה, ועל כך נעדכן את לקוחותינו העוסקות בספורט. חג שמח!